Wednesday, May 03, 2017

نیویارک پست: کابینه ترمپ روی نکات مهم در رابطه به افغانستان موافقه کرد

رئیس جمهور امریکا دونالد ترمپ بزودی تصمیم خواهد گرفت که در افغانستان چه اقدام می‎کند.

روزنامه نیویارک پست در شماره اخیر خود تحت همین عنوان مطلبی را به نشر رسانده‎است که در مورد ستراتیژی حکومت نو امریکا در رابطه با افغانستان سخن می‎گوید. روزنامه می‎‎نویسد، در کابینه امنیتی رئیس جمهور ترمپ بعد از چند هفته بحث در مورد طولانی ترین جنگ در تاریخ امریکا بالاخره روز جمعه گذشته مقامات امریکایی در مورد نکات مهمی ستراتیژیک در رابطه به افغانستان به موافقه رسیدند. درین بحث‎ها مقاماتی که طرفدار توسعه حضور نظامی امریکا در افغانستان می‎ باشند، برنده شدند.

رئیس جمهور امریکا دونالد ترمپ که در جریان مبارزات انتخاباتی خود و بعد از آن به حیث رئیس جمهور در آغاز کارش از افغانستان چندان یاد نمی‎ کرد، در اواخر بزرگترین بم غیراتومی را بالای مراکز جنگجویان داعش در ولایت ننگرهار پرتاب کرد که به گفته تحلیلگران نشان دهنده جلب توجه آقای ترمپ به این جنگ می‎باشد.

علاوه بر آن در اواخر مقامات بلندرتبه نظامی امریکا هم از افغانستان دیدن کردند که این هم نشانه دیگر توجه امریکا به جنگ افغانستان می‎باشد. در هفته گذشته سه صد سرباز قوای بحری امریکا به ولایت هلمند رفتند که بعد از سال ۲۰۱۴ اولین بار می‎باشد که سربازان قوای بحری امریکا به اینجا می‎ روند. - More

نیویارک پست: کابینه ترمپ روی نکات مهم در رابطه به افغانستان موافقه کرد

0 Comments:

Post a Comment

<< Home